przemyslenia

janusz.szalaj

Re: przemyslenia

Postautor: janusz.szalaj » 07 cze 2017, 21:33

Paweł12 pisze:Co żeś się Pan tych Tkaczuków uczepił? Gospodarują tak, bo to pewnie takie Janusze (zbieżność imion). Moje najlepsze, tak się robi i tyle, niczego innego nie spróbuję bo po co, albo brak mi odwagi, ubiorę skarpetki do sandałów, a ty Grażyna pomaluj włosy na fioletowo. Rutyna, rutyna i jeszcze raz nuda.

No to wolę być już takim Januszem jak panowie Tkaczukowie ,i gospodarować podobnie jak Oni ,niż być osobą (pszczelarzem ) o innym imieniu i płakać na wiosnę że , a to słabe rodziny ,a to nie przeżyło z 80 lub 100 procent rodzin .Sprubować ,sprubuję tak dla doświadczenia (choć niektórzy koledzy mnie przestrzegają i piszą abym sobie od razu kupił pas zapaśniczy na wypadek łupania w kręgosłupie ) bo przy ulach nowoczesnych trzeba się trochę naszarpać .Jeśli chodzi o panów Tkaczuków to myślę że kolega im do pięt nie dorasta w kwestii pszczelarstwa i ilości posiadanych rodzin pszczelich.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam na mój kanał pszczelarski - https://www.youtube.com/channel/UCmXmgI ... x2bCKkeafw
Zapraszam na blog https://pasiekaretro.wordpress.com/

Paweł12

Postautor: Paweł12 » 07 cze 2017, 23:05

Ilość się nie liczy, liczy się jakość. A co do kwestii pszczelarstwa, to jednak myślę że to oni nie poznali jeszcze wszystkiego i by się musieli sporo nauczyć.

walec77

Postautor: walec77 » 07 cze 2017, 23:43

Ci Tkaczukowie to może troche lepsi od tych bartników co w krzakach i pokrzywach po 1500 uli stoi w jednym miejscu ,albo w 2 miejscówkach .:):)
Nie wierzcie we wszystko co sie pisze .Na same matki nie są w stanie narobić skoro we własnym zakresie nie produkują ,a obsługa ,transport ,pracownicy i przeglądy co 10 dni w takich dadantach czy w warszawiakach w pokrzywach, albo w wielkopolskich na 1 korpusie pod akacjami :):)
Były tu gdzieś 3 filmiki z takich pasiek .

janusz.szalaj

Postautor: janusz.szalaj » 08 cze 2017, 21:16

Chyba też o tym wiecie że matka po południu jest na ramce pracy ,i tam najprędzej można ją złapać .Na zdjęciu jest w prawym rogu (może nie bardzo widoczne ,ale się dostrzeże ) .To zdjęcie zrobiłem dziś dla tych co podważali to co kiedyś tu na forum pisałem (że matka po południu jest na ramce pracy ) godz 15.10
Obrazek
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam na mój kanał pszczelarski - https://www.youtube.com/channel/UCmXmgI ... x2bCKkeafw

janusz.szalaj

Postautor: janusz.szalaj » 08 cze 2017, 21:20

walec77 pisze:Nie wierzcie we wszystko co sie pisze .

Dlatego wszystko o czym pisze staram się udokumentować na zdjęciach lub filmach .Mój nick to też imie i nazwisko .

Piotr67

Postautor: Piotr67 » 08 cze 2017, 21:22

janusz.szalaj pisze:Na zdjęciu jest w prawym rogu (może nie bardzo widoczne ,ale się dostrzeże )
Obrazek

Witam
Co nie widać ? jak widać :) w prawym dolnym rogu :)
Pozdrawiam

polbart
Kontaktowanie:

Postautor: polbart » 26 cze 2017, 02:46

Panie Januszu, pszczoły jak pszczoły.

Jak się trochę zwolni tempo, będę do Pana dxzwonił.

Pozdrawiam,
Leszek

polbart
Kontaktowanie:

Postautor: polbart » 26 cze 2017, 02:48

Na rzepak walić dużo korpusów z woszczyną i węzą

janusz.szalaj

Postautor: janusz.szalaj » 26 cze 2017, 22:12

polbart pisze:Na rzepak walić dużo korpusów z woszczyną i węzą

Najpierw ten rzepak trzeba mieć .

Piotr67

Postautor: Piotr67 » 26 cze 2017, 22:29

janusz.szalaj pisze:
polbart pisze:Na rzepak walić dużo korpusów z woszczyną i węzą

Najpierw ten rzepak trzeba mieć .

Witam
Kolego nie narzekaj mało jest co roku rzepaku w okolicach Kłobucka , Libidzy , Łobodna ? Nawet teraz jest gdzieś w okolicy gryka nie wiem gdzie dokładnie bo niema mnie na miejscu :( , miejscowości które wymieniłem masz w zasięgu max. 15 km.
Pozdrawiam

wonsik

Postautor: wonsik » 27 cze 2017, 00:04

a gdzie ten smalec sprzedajecie po ile i ile beczek?

manio:)

Postautor: manio:) » 27 cze 2017, 15:29

nowy klonik forumowego upierdliwca ?

Apiholik

Postautor: Apiholik » 27 cze 2017, 16:01

:-):-):-):-):-):-):-)

piotrus82r

Postautor: piotrus82r » 27 cze 2017, 20:20

ja tam na grykę w tym roku kilka uli do znajomego ponad 120km
wywiozłem dla chcącego nic trudnego ;)
pierwsza gryka w moim pszczelarzeniu, tak że ciekawi mnie co z tego będzie.
Rzepak w tym roku miałem 2,5km od uli a i tak po korpusie przyniosły wiec wiosna nie
była zła, teraz gorzej bo i akacje i lipy wymroziło u mnie a spadzi
ani widu ani słychu, dlatego pojechały w świat

Piotr67

Postautor: Piotr67 » 27 cze 2017, 21:15

wonsik pisze:a gdzie ten smalec sprzedajecie po ile i ile beczek?

Witam
Gdzie sprzedaje ? - nie sprzedaje :( , już sprzedany ;)
Po ile ? - po 30 zeta :)
Pozdrawiam

janusz.szalaj

Postautor: janusz.szalaj » 27 cze 2017, 21:38

Piotr67 pisze:Witam
Kolego nie narzekaj mało jest co roku rzepaku w okolicach Kłobucka , Libidzy , Łobodna ? Nawet teraz jest gdzieś w okolicy gryka nie wiem gdzie dokładnie bo niema mnie na miejscu :( , miejscowości które wymieniłem masz w zasięgu max. 15 km.

Oczywiście że jest tak jak piszesz .Nawet powiem że w Piesznie jest rzepak i gryka .Tylko że odległości są w niekonomicznym zasięgu lotu pszczoły ,a wywozić nie chcę bo nie ten typ ula ,miejscówek nie będę szukał i nie bawię się w wywożenie uli z różnych względów .

Apiholik

Postautor: Apiholik » 27 cze 2017, 22:46

janusz.szalaj pisze:

Oczywiście że jest tak jak piszesz .Nawet powiem że w Piesznie jest rzepak i gryka .Tylko że odległości są w niekonomicznym zasięgu lotu pszczoły ,a wywozić nie chcę bo nie ten typ ula ,miejscówek nie będę szukał i nie bawię się w wywożenie uli z różnych względów .

No to faktycznie. , Drogi Januszu , masz nad czym przemyśleć w tych przemyśleniach :)
Teraz co łatwiej , przemyśleć czy narzekać ? No bo kogoś pouczać to już przychodzi samo, nieprawdaż?
Pozdrawiam

janusz.szalaj

Postautor: janusz.szalaj » 28 cze 2017, 22:06

Apiholik pisze:
janusz.szalaj pisze:

No to faktycznie. , Drogi Januszu , masz nad czym przemyśleć w tych przemyśleniach :)
Teraz co łatwiej , przemyśleć czy narzekać ? No bo kogoś pouczać to już przychodzi samo, nieprawdaż?
Pozdrawiam

Nie bardzo rozumiem wypowiedż kolegi .Przecież napisane jest że w zasięgu 15 km jest rzepak .Trochę bliżej też ,ale to nie jest w zasięgu lotu ekonomicznego pszczoły . Napewno przynoszą rzepak i gryke bo wiruje takie miody (jednak są zawsze pomieszane ) ,ale co to za ilości skoro trzeba lecieć kawałek ,a nie chodzić na piechote.Oczywiscie mogę wywozić bo to nie tak daleko .Moi koledzy wywożą .Ja w takie wywózki nie wchodzę z różnych względów .Na nic w życiu nie nażekam i daleki jestem od tego ponieważ wychodzę z założenia że jeśli nie chodzę głodny ,ubrany ,mam dach nad głową ,prace (zajęcie) ,nikt do mnie nie strzela ,z ludżmi dobrze żyję ,to na co bym miał narzekać .To że mam słabe pozytki to prawda ,a to że w jakiejś odległości jest pożytek to niech sobie jest .Ja nie muszę na niego wywozić pszczół i zadawalam się tym co mam w zasięgu lotu pszczoły .To tak jak z pracą .Praca jest np. w Warszawie ale za dobre pieniądze ,ale ja wolę pracować na miejscu za mniejsze pieniądze niż tułać się (kłopot sobie robić )po kraju lub za granicą ,Jak komuś pasuje wywozić pszczoły i póżniej narzekac ,a to że wytruli ,a to że ukradli ,a to że się odgrażają ,to jego sprawa .Ja osobiście wolę mniej mieć wszystkiego ,ale żyć sobie spokojniej (mniej stresująco).Pozdrawiam .

Apiholik

Postautor: Apiholik » 29 cze 2017, 11:19

janusz.szalaj pisze:

Drogi Januszu , to jaki masz stosunek do wędrówek jest tylko i wyłącznie Twoją sprawą i nikomu nic do tego. Prosił bym Cię jednak , abyś uważnie przeczytał swój własny wpis i się nad nim głęboko zastanowił . Przypomnij też sobie i zwróć uwagę na to jak chętnie i przy każdej nadarzającej się okazji promujesz swój archaiczny ul namawiając tym samym jeszcze nie zdecydowaną (młodzież pszczelarską) . Na co? Może uczciwej wobec nich, byłoby abyś oprócz pozornych zalet Twojego ul za każdym razem jako morał z Twego własnego wpisu umieszczał ostrzeżenie .
Jak zbudujecie sobie takie ule jakie mam ja , to pomimo obecności , pod nosem , pożytków towarowych nie będziecie mogli z nich skorzystać !
Pozdrawiam

marektomala1979

Postautor: marektomala1979 » 29 cze 2017, 15:09

Api.Daj spokój. A tak spytam.Ile twoje natargały tego miodu.? Bo taki kozak byłeś. U nas, nasze przyniosły co ty miałeś na rozwój. A teraz co?Do interesu trzeba dopłacić?
marektomala1979

Wróć do „Szybkie pytanie-szybka odpowiedź”