Loty pszczół

Wojciech1818

Loty pszczół

Postautor: Wojciech1818 » 03 sie 2017, 09:19

Pytanie początkującego, być może głupie choć podobno nie ma głupich pytań tylko odpowiedzi. Obserwując młode rodziny zauważyłem a trackie ostatnich dni ze na zmianę raz w jednym ulu raz w drugim raz w trzecim na wylotkach dosłownie gotuje się od pszczół i nie wiszą pod spodem tylko tak jakby cały ruj wyleciał i nagle w jednej minucie wszystkie pszczoły chciały wrócić do ula i tak przez pół godziny a potem spokój po dwie po trzy wylatują i wlatują, i czy jest to znoszenie nektaru, wody, są to wyloty młodej pszczoły. Tak dzieje się we wszystkich ulach dlatego pewnie to coś normalnego a mnie ciekawi czysto teoretycznie. A nie wygląda to na żadne rabunki bo pszczoły są spokojne tylko jakby latały na wyścigi która pierwsza i więcej razy poleci tam i z powrotem.

Piotr67

Re: Loty pszczół

Postautor: Piotr67 » 03 sie 2017, 15:43

Witam
Ciężko tak jedno znacznie odpowiedziedź nie widząc tego na własne oczy . Mnie to wygląda na oblot młodej pszczoły
Pozdrawiam

Wojciech1818

Postautor: Wojciech1818 » 03 sie 2017, 17:36

Przed chwilą sprawdziłem, i jeżeli nie są to obloty młodej pszczoły to noszenie nektaru bo od soboty zalały 4 pełne ramki w gurnym korpusie idwie boczne w dolnym nie przewidziałem ze malina puźna tak zakwitnie

tikcop1

Postautor: tikcop1 » 03 sie 2017, 22:24

Górnym i późna jeśli już, szanujta mowę ojczystą, jak dyslektyk który to zawsze można włączyć autokorektę

Wróć do „Szybkie pytanie-szybka odpowiedź”