Pszczoły a muzyka

Nobikarina

Pszczoły a muzyka

Postautor: Nobikarina » 02 kwie 2018, 14:24

Wiedza o tym np.ogrodnicy,że muzyka ma wpływ na rośliny,naukowcy stwierdzili że również na wodę,na pewno jeszcze na inne rzeczy.Wiemy że pszczoły w zimie potrzebują ciszy,a jak jest w okresie pożytków,czy muzyka np.w pasiece im przeszkadza,a może wręcz pomaga? Dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam. Nobikarina
Dziwny jest ten świat, gdzie jeszcze wciąż mieści się wiele zła. I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek ...
Czesław Niemen

Nobikarina

Re: Pszczoły a muzyka

Postautor: Nobikarina » 30 maja 2018, 21:23

Głównym powodem założenia tego tematu był głośnik podłączony do radia, który gra cały dzień na czereśni żeby odstraszać szpaki.Czeresnie już częściowo w słoikach,lub zjedzone, więc czas na pierwsze refleksje.Z moich obserwacji wynika że hałas powodowany muzyką, którą słychać również na pasiece ma mały wpływ na pszczoły w takim okresie jak teraz gdy jest pożytek,po prostu pszczoly nie mają czasu jej słuchać, lądują z ładunkiem,potem wyskakują z ula w pole i po temacie.Ule są ocieplone to w środku też chyba spoko.Gorzej na pewno jast np.z roślinami,bo jak ogrodnik będzie im puszczał np.Metalice albo Ramsteina to gdzie one uciekną?Wiem,wiem to taki temat trochę mało poważny, raczej na zimowe nudy,a nie na środek pożytków,ale jakby ktoś miał jakieś refleksje będę wdzięczny.
Pozdrawiam
Norbert
Dziwny jest ten świat, gdzie jeszcze wciąż mieści się wiele zła. I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek ...
Czesław Niemen

old school

Re: Pszczoły a muzyka

Postautor: old school » 02 cze 2018, 17:43

Ja nie mam pojecia pewnie ani nie zaszkodzi ani nie pomoze za bardzo sa zajete praca w sezonie a zima to napewno zaszkodzi :)

Wróć do „Szybkie pytanie-szybka odpowiedź”