Dennica Osiatkowana a Gubiony Pyłek

koninn

Dennica Osiatkowana a Gubiony Pyłek

Postautor: koninn » 06 kwie 2018, 14:18

Witam:)
Pytanie kieruję dla użytkowników dennic osiatkowanych.
Wczoraj poszedłem do uli i zauważyłem sporo pyłku na wkładce dennicowej(zapewne gubią go pszczoły idące po siatce).
Zapobiegał ktoś z was takiej sytuacji czy nie ma sensu kombinować?

Wojassa
Kontaktowanie:

Re: Dennica Osiatkowana a Gubiony Pyłek

Postautor: Wojassa » 06 kwie 2018, 14:40

witam,

Nie ma sensu kombinować i stresować
pszczoły
MIKROPASIEKA.pl

TurQs

Postautor: TurQs » 06 kwie 2018, 15:58

Gubić mogą również podczas układania go w komórkach lub przeciskaniu się pomiędzy pszczołami nie tylko idąc po siatce. Pytanie ile tego pyłku jest. U siebie nie zauważyłem dużych ilości. Kilka może kilkanaście obnóży.
Inne pytanie czy przy pełnej dennicy taki obtrącony pyłek jest zagospodarowany czy wyrzucany poza ul? Gdzieś obiło mi się że przy podaniu pszczołą pyłku w formie obnóży do ula one go usuwają. Między innymi dlatego podaje się w formie ciasta.
Chociaż inaczej pewnie jest z pyłkiem suchym a inaczej z mokrym prosto z pola.
Może mądrzejsi się wypowiedzą :)
2014r to Mój pierwszy sezon...

koninn

Postautor: koninn » 06 kwie 2018, 16:34

TurQs pisze:Gubić mogą również podczas układania go w komórkach lub przeciskaniu się pomiędzy pszczołami nie tylko idąc po siatce. Pytanie ile tego pyłku jest. U siebie nie zauważyłem dużych ilości. Kilka może kilkanaście obnóży.
Inne pytanie czy przy pełnej dennicy taki obtrącony pyłek jest zagospodarowany czy wyrzucany poza ul? Gdzieś obiło mi się że przy podaniu pszczołą pyłku w formie obnóży do ula one go usuwają. Między innymi dlatego podaje się w formie ciasta.
Chociaż inaczej pewnie jest z pyłkiem suchym a inaczej z mokrym prosto z pola.
Może mądrzejsi się wypowiedzą :)

pyłek strącony u mnie leży na wkładce i pszczoły tego nie tkną.
Pyłku wczoraj leżało sporo ale z drugiej strony loty bardzo intensywne i przez cały dzień znosiły go masę:)
Ciekawiło mnie wasze zdanie więc zapytałem;)

tikcop1

Postautor: tikcop1 » 06 kwie 2018, 23:50

ja używam 6 rok już, ule z drewna, cienka deska i pełna siatka

zawsze coś poleci na dół, paprochy, wosk, pyłek, urwana noga, najprościej obwiniać dennicę, pooglądaj sobie ile tak naprawdę pszczół po niej chodzi np. wyjmując wkładkę wlotową, będziesz zdziwiony jak mało

Wróć do „Szybkie pytanie-szybka odpowiedź”