Pasieka Krosno Odrzańskie

Pochwal się tym co masz
truten

Re: Pasieka Krosno Odrzańskie

Postautor: truten » 15 sie 2016, 12:54

Widze ze lepiej sukcesy na tym forum zachowac dla siebie. Bo albo zazdrosc albo glupota przemawia przez niektorych.

janusz.szalaj

Postautor: janusz.szalaj » 15 sie 2016, 13:08

truten pisze:Widze ze lepiej sukcesy na tym forum zachowac dla siebie. Bo albo zazdrosc albo glupota przemawia przez niektorych.

zawsze znajdą się takie osoby o których piszesz na każdym forum i w każdej grupie ludzkiej -taka jest natura człówieka (nie każdego ,ale jednak) ,a w naszym narodzie to chyba najwięcej takich ludzi powiedzenie ,,nigdy niczego nikomu nie zazdrość,, od siebie dodam ,a będzie ci się dobrze żyło, tak że się tym za bardzo nie przejmuj
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam na mój kanał pszczelarski - https://www.youtube.com/channel/UCmXmgI ... x2bCKkeafw
Zapraszam na blog https://pasiekaretro.wordpress.com/

piotrus82r

Postautor: piotrus82r » 16 sie 2016, 07:14

nie obrażając co poniektórych powiem tylko że gówno się na spadzi znają,
i nie można pisać że jak on mieszka na Podkarpaciu i u niego nie ma to że i u innych nie występuje, spadź jest
tak kapryśna że może występować w jednej części lasu a pół kilometra dalej będzie sucho choć to ten sam las,
może występować przez ponad dwa miesiące tak jak rok temu albo raptem tydzień tak jak w tym roku, gdzie pokazała
się pszczoły zaczęły to oblatywać i jedna gwałtowna burza i późniejsze ochłodzenie załatwiły wszystko
Trochę jeżdżę po Podkarpaciu i rozmawiam z ludźmi z racji pracy i np wiem że w okolicach Gorlic w tym roku
dość intensywnie wystąpiła spadź na krótko ale była i potrafili po korpusie odwirować. Ja mam po dwa ule w 2 różnych miejscach
oba na Podkarpaciu i w jednym parę ramek wyciągnąłem w innych muszę dokarmiać taka susza,
Więc nie piszcie że jak u was nie ma to i u innych na pewno nie może być bo tak nie jest.

Awatar użytkownika
dudi

Postautor: dudi » 16 sie 2016, 07:20

truten pisze:Widze ze lepiej sukcesy na tym forum zachowac dla siebie. Bo albo zazdrosc albo glupota przemawia przez niektorych.

A to co Ty od dzisiaj na forum? Nie zdążyłeś się jeszcze do tego przyzwyczaić ;)

Mi to lotto i Tobie radze to samo :)

piotrus82r

Postautor: piotrus82r » 16 sie 2016, 20:07

ot dla niedowiarków spadź na Podkarpaciu w tym roku była tyle że mało ;)
Obrazek

Postautor: Pasieka Krosno Odrzańskie » 16 sie 2016, 20:37

Na Tym i chyba na każdym... Ale kto by się tym przejmował, trzeba dalej robić swoje, i jeszcze więcej trąbić na lewo i prawo o swoich sukcesach- nawet tych najmniejszych. Im więcej krytykują i ujadają tym bardziej takich boli.

Apiholik

Postautor: Apiholik » 16 sie 2016, 20:56

A czy ujadania nad Polbartem, też to dotyczy? .

Postautor: Pasieka Krosno Odrzańskie » 17 sie 2016, 07:04

Apiholik pisze:A czy ujadania nad Polbartem, też to dotyczy? .
Dotyczy, ale musisz dostrzec to czego nie widzisz. Ja do tego gościa nic nie mam poza tym że zgupiał z cenami za swoje Matki. To jego" pieski" cały czas nakręcają temat.

ULMIX

Postautor: ULMIX » 17 sie 2016, 20:32

Pszczelarstwo to ciężki kawałek chleba,zarówno pod względem fizycznym jak i najmniejsze błędy mszczą się okrutnie. PKO piszesz nieraz fajne posty które czyta się z przyjemnością,ale nie mogę Cię zrozumieć dlaczego tak bardzo boli Cię sukces faceta który mógłby być Twoim ojcem, który całe życie poświęcił pszczołą i podejrzewam że nie odmówił by Ci pomocy gdybyś o nią poprosił. Kolegów z forum nazywasz pieskami choć może nie raz korzystałeś z ich porad, a nie przyszło Ci do głowy że to klienci z wdzięczności piszą pozytywnie o matkach Polbarta, bo jedyny argument jaki posiadasz to za drogo, jest wolny rynek możesz ubierać się w ciucholandzie ale i u Tiffany-iego albo pisać że u Tiffany-iego za drogo a to oznacza że nie masz w tym temacie nic do powiedzenia.Pozdrawiam
Zapraszam na stronę: http://ulmix.com.pl/oferta.html

Boleslav

Postautor: Boleslav » 17 sie 2016, 21:36

PKO widač, žeš biedny. Može pracy nie masz, a w kieszeni pusto. No može i w glowie.... Cale lato u kompu siedzisz, zamiast coš robič! Przynajmniej swoje matki mogleš hodowač i zarobič kase.
Ješliš tak biedny, bez forsy, a matek ci brak, to napisz, a ja ci gratis pošle. F1 po matkach od Polbarta za 100Zl lub po reproduktorce KB za 100 Euro. Wiesz, tak na prawde to obojetne, bo material od obu hodowcow dobry.Pozdrawiam.

Postautor: Pasieka Krosno Odrzańskie » 17 sie 2016, 22:25

Ulmix, piszesz rozsądnie i obiektywnie, żeby inni pisali równie jak ty to by kłótni i sporów na forum nie było.
Dlaczego nazwałem niektórych "pieskami"?
Dlatego że między nimi a np. Tobą jest przepaść w wyrażaniu opinii- rozumiesz? Nie wielu wie że wyrażając opinie o cenie zostałem zaatakowany przez "Brutusów" i ujadają na każdym kroku- co widać.
Czy jestem bez winy?
Nie, ale dlaczego miałbym puszczać w niepamięć?- wole mieć rozrywkę;)
Czy mam coś do polbarta?
Nie, choć nie wiem czy nie powinienem mieć po jego ostatnich, bardzo marginalnych postach, które moderator szybko usunął - choć szkoda bo wielu by zobaczyło jak nisko można upaść w wyrażaniu opinii/emocji ;) >>>> Ja osobiście tak do niego, i o nim bym nie napisał, choć nie wiem jak bardzo by mi zaszedł za skórę- najwyżej nazwał bym go pajacem ;) - choć tego nie robię.
Czy mu zazdroszczę?
Absolutnie nie! Cieszy mnie to, że mamy w Polsce znakomitych hodowców. Ale cena mnie dobija. Uważam że jest to działanie wykorzystujące mniej douczonych pszczelarzy, oraz boom pszczelarski jaki mamy od 3 lat i cały czas rośnie, ( strach pomyśleć jakie ceny będą w następnym sezonie).

Czy tylko polbartowi odbiło z cenami? Nie! Wchodzę na bloga Miodka i widzę Matki un za 90 zł. KURWA!... Brak słów...

...Jak to widzę, to niedobrze mi się robi że mamy, jednak tempy naród. Dlaczego? Bo widzę w tym analogie w stosunku np. Do tanich super kredytów "chwilówek" von-ga, pro-wident i innych scierw, lichwiarskich systemów. Biorą masowo te kredyty bo wydaje im się że są zajebiście promocyjne!- niestety nie są!
Płacą słono i płaczą u Pani Jaworowicz jacy głupi byli...

Czy ktoś na forum dostrzega tą analogię? Pewnie nie od razu, bo trzeba by się nad tym dłużej zastanowić.

Poza tym zastanawia mnie jeszcze jedno? A raczej nie zastanawia mnie, a chciałbym postawić pytanie. Dlaczego tylko ich dwoje tak mocno winduje ceny? W Polsce mamy więcej znanych hodowców, instytuty, pasieki zarodowe gdzie poświęca się dużo większą uwagę na wychów matek, dobór cech i genów, higiena... niż przekładanie larw w szopie albo w samochodzie. Dlaczego ceny nie windują?- bo wiedzą że łatwo utracić dobrą opinię wyrobioną przez lata- nie podejmują ryzyka.

Te ceny miną, spadną, wrócą, jestem tego pewien!
Jestem też ciekaw czy będą chodzić z podniesioną głową po tym manewrze który już jest bez odwrotu... Jak będą tłumaczyć swoją ...>>> nie wiem jak to nazwać ;)

Czy opamiętają się?

Postautor: Pasieka Krosno Odrzańskie » 17 sie 2016, 22:34

Boleslav pisze:Cale lato u kompu siedzisz, zamiast coš robič!
No widzisz, nawet na to mam czas i pieniądze żeby całe lato, baaaa cały rok siedzieć
'i nic nie robić"
$$$$$;)

kobinhuk

Postautor: kobinhuk » 17 sie 2016, 23:49

Pasieka Krosno Odrzańskie pisze:
Apiholik pisze:A czy ujadania nad Polbartem, też to dotyczy? .
Dotyczy, ale musisz dostrzec to czego nie widzisz. Ja do tego gościa nic nie mam poza tym że zgupiał z cenami za swoje Matki. To jego" pieski" cały czas nakręcają temat.

Gość się chce odciąć od matek na jakiś czas ,a moze i nawet na zawsze ,ale jeżeli tak to powinien konkretnie zadecydować ,że nie wysyła matek nie bawiąc się w te podchody z cenami ,promocjami .Chyba że ukraincy nabiorą wprawy z pszczołami to poczekaj jakie pójdą serie i po ile .Trzeba mieć z tysiąc rodzin weselnych pod pełną kontrolą i najlepiej w jednym miejscu ,żeby z matek trzepać kasę i najważniejsze mieć na nie zbyt .Nigdy nie prowadziłeś się nawet z podkurzaczem w takich pasiekach, o kosztach utrzymania nawet nie wspomnę bo to czarna magia dla niektórych .
Matki dla mnie za drogie od 55 zł wzwyż i takich nie kupuję . Do tego co ja tam mam kilkadziesiąt uli to sobie matki z mateczników rojowych zrobię jak trzeba i nie muszę nic płacić.

janusz.szalaj

Postautor: janusz.szalaj » 18 sie 2016, 20:55

matki najlepiej hodować samemu ,bo to satysfakcja że się potrafi coś zrobić -co do ceny towaru jaki kupuję to jeśli mi nie odpowiada to dziękuję i szukam coś w takiej cenie jaką jestem w stanie zaakceptować -jeśli chodzi o wypowiedzi niektórych kolegów w temacie cen matek to jest takie powiedzenie ,,nie ważne co się mówi ,ważne jak się mówi,, więc można to samo wypowiedzieć bardzo ostrymi słowami ,a można bardziej dyplomatycznie -sens wypowiedzi będzie ten sam ,ale nie będziemy zrażać do siebie ludzi
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam na mój kanał pszczelarski - https://www.youtube.com/channel/UCmXmgI ... x2bCKkeafw
Zapraszam na blog https://pasiekaretro.wordpress.com/

manio:)

Postautor: manio:) » 18 sie 2016, 21:11

słusznie prawisz , różnić się należy pięknie :)
stary kundel manio

Postautor: Pasieka Krosno Odrzańskie » 21 sie 2016, 15:52

Kolejny filmik, po raz pierwszy zmontowany. Pozdrawiam.

piotrus82r

Postautor: piotrus82r » 21 sie 2016, 16:23

witam, widzę również i u Ciebie że wystarcza zwykłe podgrzanie wosku
i jest on wysterylizowany, dlatego moje pytanie jak to się ma to
tego że do tej pory wszędzie wszystkim tłuczono do głowy że potrzebne do tego
są urządzenia ciśnieniowe ?
a pytam ponieważ już wcześniej widziałem że gotowanie ma wystarczyć i to nie tylko na
amatorskich filmach ale również u znanych producentów węzy.

Postautor: Pasieka Krosno Odrzańskie » 21 sie 2016, 18:53

piotrus82r pisze:...? a pytam ponieważ już wcześniej widziałem że gotowanie ma wystarczyć i to nie tylko na
amatorskich filmach ale również u znanych producentów węzy.
No właśnie.

Powiem dlaczego uważam że samo "gotowanie "wystarczy.
Na szkoleniu w zeszłym roku u nas w LODR Kalsk, miałem okazję porozmawiać z prof. Chorbińskim, któremu zadałem kilka prostych pytań na temat sterylizacji wosku. Jasno dał mi do zrozumienia, że 170' C i trwanie w tej temp. przez max. 30 min. da 100%-owe powodzenie. Mówił również, że może i krótszy czas i nieco mniejsza temp. też może dać pozytywny skutek, ale pewności nie ma. No ale też zwracał uwagę, że wosk do takiej obróbki (co jest bardzo ważne) musi być jak najczystszy (1- klasa). Dlaczego? Ponieważ, w temp. pow. 100' C wiadomo woda zaczyna wyparowywać, a w wyższych temp. zaczyna się palić (zwęglać) reszta zanieczyszczeń (pyłek, części pszczół, propolis, inne) i oddają do wosku swoje dziadostwo...( nie sprecyzuje ci dokładnie co pod względem chemicznym się tam dzieje) Wosk zaczyna dymić, ciemnieje i po ostudzeniu czuć go (wosk) spalenizną... Więc "gotować" można i ma to sens, tylko trzeba wiedzieć jak wosk do tego przygotować.

A jeżeli chodzi o sterylizację pod ciśnieniem to wydaję się to łatwiejsze, tańsze, bezpieczniejsze, krótsze. Czy skuteczniejsze? Myślę, że jeśli chodzi o skuteczność to na dzień dzisiejszy stawiam znak równości.

ULMIX

Postautor: ULMIX » 21 sie 2016, 20:27

Jeżeli mogę coś podpowiedzieć w tej kwestii to znacznie bezpieczniej jest taka sterylizacja na kuchence indukcyjnej, koszt zakupu takiej kuchenki to około 200PLN,i wosku nie przypalisz, to co pokazałeś jest zbyt niebezpieczne i nigdy bym się na to nie odważył.
Zapraszam na stronę: http://ulmix.com.pl/oferta.html

karol377

Postautor: karol377 » 21 sie 2016, 20:51

W razie wykipienia nie zapali sie, prawda.

Wróć do „Nasze pasieki”