podkarmianie

janusz.szalaj

Re: podkarmianie

Postautor: janusz.szalaj » 20 sie 2017, 13:22

mario pisze:Czyli nie ma na to żadnej rady ? Szału już dostaję od tego czyszczenia .:-D

Najlepsza rada wg. mnie to przejść na podkarmiaczki powałkowe .Mniej się narobisz .Zadanie pokarmu na 30 rodzin w tego typu podkarmiaczkach zajmuje nie całe 12 min.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam na mój kanał pszczelarski - https://www.youtube.com/channel/UCmXmgI ... x2bCKkeafw
Zapraszam na blog https://pasiekaretro.wordpress.com/

Franciszek

Postautor: Franciszek » 20 sie 2017, 21:17

janusz.szalaj pisze:
mario pisze:Czyli nie ma na to żadnej rady ? Szału już dostaję od tego czyszczenia .:-D

Najlepsza rada wg. mnie to przejść na podkarmiaczki powałkowe .Mniej się narobisz .Zadanie pokarmu na 30 rodzin w tego typu podkarmiaczkach zajmuje nie całe 12 min.

Działasz w afekcie, czy jeździsz od ula do ula na łyżworolkach?:))) - 12 minut na 30 uli, to 24 sek./ul!!!!

A swoją drogą, to również wg mnie podkarmiaczki powałkowe niewątpliwie mają najwięcej zalet. Pamiętać tylko należy, że istnieje wiele typów takich podkarmiaczek.
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu”
„Głupio robi ten, kto nie czytuje gazet, ale jeszcze głupiej ten, kto wierzy we wszystko, co w nich wyczyta” (August von Schlözer, niemiecki historyk i publicysta, 1735-1809)

Wpisz do wujka Google: płociczno.com

MARBERT

Postautor: MARBERT » 20 sie 2017, 21:47

Zdjęcie daszka ula i wlanie pokarmu do podkarmiaczki takiej płaskiej z siatką, tyle właśnie wynosi.

Franciszek

Postautor: Franciszek » 21 sie 2017, 06:21

:)))
„Głupio robi ten, kto nie czytuje gazet, ale jeszcze głupiej ten, kto wierzy we wszystko, co w nich wyczyta” (August von Schlözer, niemiecki historyk i publicysta, 1735-1809)

manio:)

Postautor: manio:) » 21 sie 2017, 21:39

MARBERT pisze:Zdjęcie daszka ula i wlanie pokarmu do podkarmiaczki takiej płaskiej z siatką, tyle właśnie wynosi.

Na jednej budowie biegał robotnik z pustą taczką , wizytujący inwestycję dygnitarz partii rządzącej ( tu wstawić jakiej) , zapytał " dlaczego on tak biega na pusto ? Uzyskał info : a bo taki dziś za...dol , że nie ma czsu załadować.
Tak i nasz W.Cz. Janusz , tak szybko karmi ,że i o syropie zapomniał .
manio karmiący

p.s.
Franciszku , zapodaj filmik o tym karmiącym co szybko uciekał jak mu pszczoły wlazły przez rękawy do kombinezonu ( Polbart kiedyś nam podesłał) , jestem w delegacji urlopowej i nie mam linku :)

Franciszek

Postautor: Franciszek » 22 sie 2017, 06:09

:( B. mi przykro, nie mam tego filmiku. Cieszę się nowym laptopem, a w momencie 'przechodzenia' z jednego na drugi, wykasowałem wiele, wiele rzeczy - nawet tych, które mogłyby się jeszcze przydać. Może to przez pośpiech?:)))
Teraz chciałbym otrzymać na prezent łyżworolki, bo za niektórymi wyścigowcami nie nadążam.:))) Obaj mamy podkarmiaczki powałkowe od Kol. Polbarta, to moglibyśmy startować w tych zawodach wraz z innymi.

janusz.szalaj

Postautor: janusz.szalaj » 23 sie 2017, 21:15

Franciszek pisze:Działasz w afekcie, czy jeździsz od ula do ula na łyżworolkach?:))) - 12 minut na 30 uli, to 24 sek./ul!!!!
A swoją drogą, to również wg mnie podkarmiaczki powałkowe niewątpliwie mają najwięcej zalet. Pamiętać tylko należy, że istnieje wiele typów takich podkarmiaczek.

Nie rzucam słów na wiatr i staram się zawsze być poważnym człowiekiem .Przyjmuję zakład ( o co kolega chce ) nakrecę film na you -tuba i sprawdzimy ile czasu mi zajmuje zakarmienie 30 rodzin .Tylko niech się kolega nie wykręca .Już tu na forum był taki niedowiarek kolega Apiholik który twierdził że mojego typu ul trzeba podnosić dżwigiem ,i pokazałem na you-tubie że podnosze jedną ręką .Troche było głupio i stwierdził że wózek do transportu i podnoszenia uli fajny ,ale ul do d..y .Kolega polbart natomiast twierdził że jeszcze nikt nie wymyślił naklejki na ziołomiód pokrzywowy .Jak pokazałem że już wymyslili to się do tego nie ustosunkował .Na pasiece chodzę na nogach .Czy kolega podnosi rękawicę ?Ja jestem gotowy.Czekam na odpowiedż .
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam na mój kanał pszczelarski - https://www.youtube.com/channel/UCmXmgI ... x2bCKkeafw

janusz.szalaj

Postautor: janusz.szalaj » 23 sie 2017, 21:24

manio:) pisze:Tak i nasz W.Cz. Janusz , tak szybko karmi ,że i o syropie zapomniał .
manio karmiący

Szanowny kolego manio jaki zakład z tobą przyjąć w temacie szybkości podkarmiania ? Odpisz przyjmuję zakład ,tak jak z kol.Franciszkiem .Tylko się nie wykręcaj .

Apiholik

Postautor: Apiholik » 23 sie 2017, 21:34

Panie Januszu, nie rób Pan z siebie pierdoły.:)
Nakręci Pan film jak Pan podnosi ten ul pełny pszczół i miodu. Te pierdolniki mają być również.
Czekam!

janusz.szalaj

Postautor: janusz.szalaj » 23 sie 2017, 21:51

Apiholik pisze:Panie Januszu, nie rób Pan z siebie pierdoły.:)
Nakręci Pan film jak Pan podnosi ten ul pełny pszczół i miodu. Te pierdolniki mają być również.
Czekam!

No dobrze ale zakład musi być już o coś konkretnego skoro mam męczyć siebie i pszczoły .Teraz nie ma miodu tylko zioło-miód (czy może być ) , i czy mam podnosić jedną ręką czy dasz mi fory i pozwolisz podnieść dwoma rękoma ).Przyjmuję zakład .

Apiholik

Postautor: Apiholik » 23 sie 2017, 22:07

Jesteś Wielki!
Daj już spokój . Nie męcz pszczół.
A i renty nie chcę Ci płacić

Widać że sił na ule korpusowe jeszcze byś wykrzesał.
Gorzej z mentalnością.
Pozdrawiam i tak trzymaj.

janusz.szalaj

Postautor: janusz.szalaj » 23 sie 2017, 22:17

Apiholik pisze:Jesteś Wielki!
Daj już spokój . Nie męcz pszczół.
A i renty nie chcę Ci płacić

Widać że sił na ule korpusowe jeszcze byś wykrzesał.
Gorzej z mentalnością.
Pozdrawiam i tak trzymaj.

No to jednego przeciwnika mam z głowy zobaczymy co odpiszą kolega manio i kolega Franciszek .

Apiholik

Postautor: Apiholik » 23 sie 2017, 22:37

To dlatego jesteś taki zapiekły że w każdym widzisz przeciwnika ?

Stać mnie , wyceń jakoś co i ile by cię satysfakcjonowało i zabieraj się za ten film.
Jednak chętnie popatrzę, jak robisz z siebie. ..........

manio:)

Postautor: manio:) » 23 sie 2017, 22:49

Przecie nie pisałem ,że nie zdążasz :) Tylko po co ten wariacki pośpiech i pogoń ? Za czym ? Pszczoły to filozoficzne , spokojne zajęcie . Zdążysz umrzeć . Nie wymiękam, ale nie podejmuję głupich zakładów :( . Następnym razem pochwalisz się , że zjadasz wiadro pokrzyw i też mnie to nie obejdzie :), nawet jeśli z syropem i napiszesz , że to zdrowe , lecznicze i smaczne, bo tak napisali w necie nawiedzeni i opłaceni badacze .
https://www.youtube.com/watch?v=h9nNynd3ZoU

Paweł12

Postautor: Paweł12 » 23 sie 2017, 23:07

HAHAHA, a to ci komedia. Nasi forumowi matuzale będą się pojedynkować. Tak to jest jak jeden wszechwiedzący specjalista wjedzie dobremu człowiekowi na ambicje. Akcje rodem: ja tego nie zrobię? Potrzymaj mi piwo.

Franciszek

Postautor: Franciszek » 24 sie 2017, 06:04

No i widzisz, zawiodłeś się tutaj nie tylko z tym swoim najlepszym ulem, ale i w zakład nikt nie chce iść z tobą, bo to kolejna głupota, bo o co?
Grasz te swoje komedie tak, jakby wszystko, co prezentujesz, miało być obligatoryjne dla wszystkich innych, bo przecież wg ciebie jest to najlepsze.
Przydałaby się tobie odrobina samokrytycyzmu, bo wpadłeś w niepohamowany amok, trans i bredzisz. Chłopie, ule warszawskie zwykłe, to najstarsza moja historia, a dla ciebie dopiero najnowsze odkrycie. Też je lubię i do dzisiaj żal mi jest wszystkie rozwalić, stoi ich kilka w lamusie, aby godnie przejść do skansenu, ale wyłącznie jako emblematy długiej historii powojennego naszego pszczelarstwa, symbol pewnego czasu, nic więcej.
A ty się dopiero wyłaniasz ze swoimi wynalazkami i prezentujesz jak wschodzące słońce. Lepiej odwiedź jakieś muzeum, skansen i uświadom sobie, że to inne czasy i wszystko jest inne.
Ul, jak ul - można w każdym mieć pszczoły, ale nie udowadniaj, że lepiej wyciskać miód z plastrów rękami, a nie wirować go w nowoczesnej miodarce.
Jeździsz samochodem, czy lepiej tobie furmanką?

Awatar użytkownika
Michał Nowak

Postautor: Michał Nowak » 24 sie 2017, 08:42

Widzę, że każdy kto miał warszawskie ule czuje do nich jakiś sentyment. Nie spalił dziadostwa, tylko z rozczuleniem odłożył, a nuż... ja ich nie miałem, więc uczucia tego nie znam.
To chyba trochę jak z tym powiedzeniem o maluchu i grubej dziewczynie... jak masz to fajnie się jeździ tylko pochwalić się nie ma komu. Może warszawski ul to coś podobnego?
Miśkowa Pasieka

Apiholik

Postautor: Apiholik » 24 sie 2017, 10:05

Paweł12 pisze:HAHAHA, a to ci komedia. Nasi forumowi matuzale będą się pojedynkować. Tak to jest jak jeden wszechwiedzący specjalista wjedzie dobremu człowiekowi na ambicje. Akcje rodem: ja tego nie zrobię? Potrzymaj mi piwo.

Z mojej strony, o żadnym pojedynkowaniu mowy być tu nie może, a godzę się jedynie na usługę w formule pay-per-view
Czekam na ofertę.
Ekscentryczny Apiholik

Apiholik

Postautor: Apiholik » 24 sie 2017, 10:20

Michał Nowak pisze:Widzę, że każdy kto miał warszawskie ule czuje do nich jakiś sentyment. Nie spalił dziadostwa, tylko z rozczuleniem odłożył, a nuż... ja ich nie miałem, więc uczucia tego nie znam.
To chyba trochę jak z tym powiedzeniem o maluchu i grubej dziewczynie... jak masz to fajnie się jeździ tylko pochwalić się nie ma komu. Może warszawski ul to coś podobnego?

Nic dziwnego Michale .
Chyba każdy pamięta swój pierwszy raz :-):-):-)

No, chyba że woli nie pamiętać :-/:-/:-( →

wonsik

Postautor: wonsik » 24 sie 2017, 12:14

Jak mają 2 takie ekipy to chyba z 2000 rodzin dziennie zakarmią? https://www.youtube.com/watch?v=xytoGmLSdHs

Wróć do „Szybkie pytanie-szybka odpowiedź”