Pszczoły mają swój film -polska

DAROM

Pszczoły mają swój film -polska

Postautor: DAROM » 24 mar 2016, 10:48

misbe

Re: Pszczoły mają swój film -polska

Postautor: misbe » 16 paź 2016, 22:30

Wtorek 18 Pazdziernika godz 22:55 TVP 2 (szkoda tylko że tak pozno w nocy)

piotrus82r

Postautor: piotrus82r » 17 paź 2016, 18:00

dzięki za info

Krzyśko

Postautor: Krzyśko » 17 paź 2016, 19:24

Trzeba sobie nagrać i oglądać w wolnym czasie. Fajnie, że coś takiego nakręcili.

OBIEKTYWNY

Postautor: OBIEKTYWNY » 17 paź 2016, 20:13

No nie mogę :-) " Na Warszawie może być lepszy miód " Bo ekologiczny Tak ... Świat zwariował eko sreko ...

Piotr67

Postautor: Piotr67 » 18 paź 2016, 05:50

Witam
To kolego nie wiedziałeś że - " w stolycy jest wszystko naylepsze , pszczoły też są yntelygentneysze no to i miód jest ekologyczneyszy " ;) Pozdrawiam
Pozdrawiam

OBIEKTYWNY

Postautor: OBIEKTYWNY » 19 paź 2016, 00:20

Ten film to dno i nie upadajcie tak nisko żeby powiedzieć coś dobrego. Pszczoły to wiedzę najlepiej.

Larss

Postautor: Larss » 19 paź 2016, 08:25

Mówiąc szczerze to po oglądnięciu tego filmu nie doznałem jakiegoś olśnienia. Spodziewałem się czegoś więcej.
Jedynie pierwsza połowa filmu mnie zaciekawiła i czułem że chcę oglądać. Druga część raczej trochę przynudzająca. Jeżeli film miał zwrócić uwagę na problem ginących pszczół to może być ciężko (ale to moje zdanie).

Awatar użytkownika
Michał Nowak

Postautor: Michał Nowak » 19 paź 2016, 09:33

Widziałem... BOSZSZSZ jaka żenada! Ktoś sobie chciał zrobić wakacje to wyjechał do Rosji i Nepalu (?), kto inny do Francji i tak zrobili film. A że wyszło badziewie to dokręcili kilka wypowiedzi mondrych głów, które trochę postraszyły i tyle.
Pierwotna teza, czyli jak ocalić pszczoły gdzieś w połowie im się zagubiła, bo nie sądzę, by uważali, że stawianie barci w sosnowych kłodach miało wpływ na to, że pszczoły ocaleją?!
Pani aktorka wegetarianka i "silna kobieta" porównuje wykradanie miodu pszczołom do zabicia barana raz do roku we wiosce, że święto, że tradycja... a że giną tysiące pszczół, larwy są wyciskane razem z miodem? E tam, pyszny taki miód... Czemu nie pokazali zwykłej polskiej pasieki, gdzie miód można wybrać bez zabijania 1 pszczoły choćby? Ano bo pszczelarstwo jest skomercjalizowane i bierze inseminowane matki od Pani Gembali...
A muzykę to im dobierał jakiś cymbał brzmiący chyba, bo się tego słuchać nie dało.
Miśkowa Pasieka

piotrus82r

Postautor: piotrus82r » 19 paź 2016, 17:16

Dla mnie totalne DNO tak słabego filmu dokumentalnego nie widziałem dawno,
dostali trochę kasy pojeździli pozwiedzali zabawili się i nazwali to filmem
o pszczołach, zawiedziony to mało powiedziane ja czuje się trochę tym oszukany.
Miastowa paniusia która myśli że jak nie je mięsa to pomaga pszczołom, plus bartnicy
prosto z konia gołymi rękoma pozyskujący miód to po prostu żenada będąc laikiem w
tym temacie, to po obejrzeniu tego to zdecydowanie zniechęcił bym się do miodu.
Ja nie wytrzymałem do końca tego badziewia.

Apiholik

Postautor: Apiholik » 22 paź 2016, 15:15

Oj tam, Panowie chyba trochę przesadzacie . Nie wiem co prawda, czego kto oczekiwał po tym filmie ? . Ale przecież ten film nie jest kierowana do pszczelarza , a do zwykłego smiertelnika , który często na temat pszczół nie wie zupełnie nic . Myślę że gdyby był wykonany w formie bardziej przydatnej dla pszczelarza , to byłby zbyt bełkotliwy dla laika . Konwencja obrazu zaś nawiązuje do tytułu , wiec są ze sobą spójne . Wbrew pozorom , na zwykłym (zielonym) widzu , może wywierać wrażenie , a jeżeli z dziesięciu czy dwudziestu oglądających na wskutek tego filmu , poświęci więcej uwagi pszczołom , może ktoś tam nawet zakocha się na tyle że zostanie pszczelarzem , to to już jest niemały sukces . Wszak ładnych ujęć i zbliżeń , nie brakowało , było wystarczająco dużo momentów w którym pszczoły mogły rzucić swój urok . Widok umordowanych ,umeczonych dzikich pszczół moim zdaniem ma również swój wydźwięk . Dało też się dostrzec , że pszczoły wcale nie są takie straszne , skoro kobitka może wsadzić swoją łapke w dziuple z pszczołami , cz też, nie są w stanie zeżreć miejskiej windy . W dobie zwariowanego , egoistycznego świata , gdzie pszczelarz pszczelarzowi potrafi wytruć pszczoły czy iść na drogę sądową z sąsiadem pszczelarzem , tylko dlatego że ....... , i my pszczelarze powinniśmy być wdzięczni autorom za próbę uświadamianie społeczeństwa . Próbę propagowania i obłaskawiania społeczeństwa z pszczołami , nawet na miejskich dachach , a zamiast sądzić się z kimś chorym na pszczoły , można inaczej , można udostępnić swój dach , płacąc przy tym ochroniarzom . Ja osobiście jestem również wdzięczny autorom za jeszcze jedno stwierdzenie które padło w tym filmie .ŻE POWINNO SIĘ KUPOWAĆ MIÓD OD LOKALNYCH PSZCZELARZY .
DZIĘKUJĘ
Pozdrawiam
Apiholik

Wróć do „Filmy”