głupi rolnik

Dyskusja pszczelarzy w sprawie oprysków
Awatar użytkownika
pszczoły szatana

głupi rolnik

Postautor: pszczoły szatana » 01 maja 2016, 20:42

Awatar użytkownika
trajanus
Kontaktowanie:

Re: głupi rolnik

Postautor: trajanus » 27 paź 2016, 22:21

To wlasie spotkalo moja pasieke. Bylo z reszta o tym i w gazecie i polsacie i radio ....
Dzisiaj wlasnie dostalem pismo z prokuratury ze .... Policja umozyla sledztwo z powodu nieumyslnego zatucia pszczol.

Rolnik ktory zatruł mi 26 rodzin powiedzial ze nie wiedzial ze jego oprysk zabije moje pszczoly bo na srodkach chemicznych nie mial napisane ze zabijaja pszczoly. tyle tylko ze wymieszal 4 na raz . Piorin ukaral go kilkoma mandatami jedynie.

tikcop1

Postautor: tikcop1 » 27 paź 2016, 22:36

jest wojna to są ofiary

współczuję ale trzeba się liczyć niestety, że to tak może nas też spotkać,

jedyny ratunek w srogiej zimie (jak ostatnio w Ameryce), która przetrzebi dobrze populację, ludzie jak jest kryzys dopiero wtedy niestety mądrzeją

pozdrawiam

ps ja jak jednemu zwróciłem uwagę w marcu aby na rzepak nie wyjeżdzał pryskaczem jak kwitnie to się odwrócił na pięcie i warknął coś pod nosem co to nie on, dopiero później się dowiedziałem, że zabulił po sprawie w sądzie o wytrucie w sąsiedniej wsi parę lat temu, ot ironia losu :)

Awatar użytkownika
ruskiwentylator

Postautor: ruskiwentylator » 29 paź 2016, 18:19

No dobrze, ale co z ubezpieczeniem OC sprawcy. Skoro wiadomo kto to zrobił, w dodatku przyznał się to należy Ci się odszkodowanie.

Awatar użytkownika
trajanus
Kontaktowanie:

Postautor: trajanus » 03 lis 2016, 18:35

Sprawa nie jest taka prosta. Policja umozyla sledztwo bo "zrobil to niecelowo'.
teraz sprwa trafila do sądu z powodztwa cywilego . potrwa pewnie kilka lat.

Awatar użytkownika
ruskiwentylator

Postautor: ruskiwentylator » 15 lis 2016, 17:20

Dla mnie taka droga do uzyskania odszkodowania to szaleństwo. Tylko adwokaci skorzystają. Po to jest OC rolników żeby właśnie "niecelowo" wyrządzone szkody naprawiać pieniążkami z OC. Jeśli masz jakiekolwiek potwierdzenie że to robota tego gościa to wal do PZU jak w dym. Jeśli nie u nich ma OC to muszą pomóc Ci ustalić gdzie jest ubezpieczony delikwent. Jak nie ma OC to PZU skieruje sprawę do UFG i stamtąd po wycenie strat dostaniesz należne złotówki.

Wróć do „Opryski”