Odklad jedno ramkowy

Dział dla początkujących
Nobikarina

Re: Odklad jedno ramkowy

Postautor: Nobikarina » 30 maja 2018, 11:32

Jeszcze pytanko,jak robicie odklad,to matkę poddać w dniu wykonania odkładu,czy poczekać kilka dni, zerwać mateczniki i potem poddawać matule?Jak zwykle za odpowiedzi serdeczne podziękowania
Pozdrawiam
Norbert.

pastaga

Postautor: pastaga » 30 maja 2018, 11:38

Nobikarina pisze:Jeszcze pytanko,jak robicie odklad,to matkę poddać w dniu wykonania odkładu,czy poczekać kilka dni, zerwać mateczniki i potem poddawać matule?Jak zwykle za odpowiedzi serdeczne podziękowania
Pozdrawiam
Norbert.

Odczekać ze 3-4h i podać, albo już poczekać aż nie będzie otwartego czerwiu, zerwać mateczniki i podać.

Nobikarina

Postautor: Nobikarina » 30 maja 2018, 14:01

Super, dzięki za odpowiedź! ale Was dziś męczę.To na dziś jeszcze ostatnie pytanko:jak już poddamy matkę w tej pierwszej wersji (3-4h)po zrobieniu odkladu, za kilka dni sprawdzamy i są mateczniki,to znaczy że matkę załatwiły?
Pozdrawiam
Norbert.

Huberto

Postautor: Huberto » 30 maja 2018, 18:08

Nobikarina pisze:Super, dzięki za odpowiedź! ale Was dziś męczę.To na dziś jeszcze ostatnie pytanko:jak już poddamy matkę w tej pierwszej wersji (3-4h)po zrobieniu odkladu, za kilka dni sprawdzamy i są mateczniki,to znaczy że matkę załatwiły?
Pozdrawiam
Norbert.

Widząc mateczniki nigdy nie masz pewności że matkę ścięły. U mnie wielokrotnie było tak że po poddaniu matecznika za 3-4 dni było jeszcze kilka mateczników. Po przeszukania gniazda matka normalnie już śmigała po plastrach, nawet nie ścinałem mateczników za kilka dni już ich nie było

Nobikarina

Postautor: Nobikarina » 30 maja 2018, 18:13

Huberto pisze:
Nobikarina pisze:Super, dzięki za odpowiedź! ale Was dziś męczę.To na dziś jeszcze ostatnie pytanko:jak już poddamy matkę w tej pierwszej wersji (3-4h)po zrobieniu odkladu, za kilka dni sprawdzamy i są mateczniki,to znaczy że matkę załatwiły?
Pozdrawiam
Norbert.

Widząc mateczniki nigdy nie masz pewności że matkę ścięły. U mnie wielokrotnie było tak że po poddaniu matecznika za 3-4 dni było jeszcze kilka mateczników. Po przeszukania gniazda matka normalnie już śmigała po plastrach, nawet nie ścinałem mateczników za kilka dni już ich nie było

Wielkie dzięki za odpowiedź! właśnie mam taki przypadek.Wiec będę szukał matuli.
Pozdrawiam
Norbert

Wróć do „Jak rozpocząć pszczelarzenie”