Langstroth 3/4 kiedy dokładać 2 korpus

hurriway

Langstroth 3/4 kiedy dokładać 2 korpus

Postautor: hurriway » 06 lip 2018, 22:11

Witam Szanownych Kolegów,

W tym roku wprowadziłem u siebie 3 ule langstroth 3/4. Cały czas gospodarowałem na ulach warszawskich poszerzanych. Więc aby zasiedlić langstroth 3/4 zrobiłem zsypańce i tu pojawia się pytanie, że jako nigdy wcześniej nie robiłem ani zsypańców ani nie prowadziłem uli korpusowych to nie wiem co dalej z tym zrobić. Tzn trzymać je na jednym korpusie, czy dołożyć drugi co wydaje mi się słuszniejsza opcją. Pytanie brzmi kiedy. Ule zasiedlałem 2 tygodnie temu i 8 ramek jest odbudowanych na 10.
Z góry dziękuje za pomoc.

Apiholik

Re: Langstroth 3/4 kiedy dokładać 2 korpus

Postautor: Apiholik » 07 lip 2018, 07:26

Poczekaj jeszcze chwilę niech zagospodarują cały korpus. W pierwszej kolejności możesz przesunąć zapasy na skraj a węzę do środka. Jeżeli nie masz już pożytków to podkarmiaj umiarkowanie. Pierwszy czerw zacznie się wygryzać najwcześniej za półtora tygodnia do tego czasu pszczoły niestety będzie ubywać.
Sam musisz ocenić sytuację, ale jak odbudują wszystkie plastry to dokładaj korpus, niech cały czas budują.
Powodzenia.
Andrzej

Wróć do „Szybkie pytanie-szybka odpowiedź”