Jak skutecznie leczyć o tej porze roku..

Sergio

Jak skutecznie leczyć o tej porze roku..

Postautor: Sergio » 08 lip 2018, 21:36

Jak skutecznie leczyć o tej porze roku. Lipa się skończyła juz dawno. Czas na pobudzanie matek do czerwienia na pszczole zimowa. Moje pytanie jak skutecznie wytepic waroze o tej porze roku. Wiadomo czerwiu zasklepionego dużo waroza wychodzi na bieżąco z komórek czym leczyć teraz. Paski bipwar wsadzić czy coś innego? Jak wy to koledzy robicie..
Dodam że pożytku juz miał nie będę poprzednie lata to pokazały . A chce mieć zdrowe pszczoły na wiosnę.
Pozdrawiam z okolic Krosna.

Piotr67

Re: Jak skutecznie leczyć o tej porze roku..

Postautor: Piotr67 » 08 lip 2018, 22:18

Witam
O tej porze roku i tak skutecznie nie wyleczysz pszczół z warozy , jeszcze jesienią wystąpi reineazia
PS. Możesz teraz leczyć ale nie zapomnij kontrolnie we wrześniu albo październiku przeleczyć
Pozdrawiam

Sergio

Postautor: Sergio » 08 lip 2018, 22:50

Wiadomo ze po zakarmieniu będę lecżył . Ale pytanie co stosować teraz by ograniczyć populację warroa

Piotr67

Postautor: Piotr67 » 09 lip 2018, 06:00

Witam
Jak i tak już nie będziesz odbierał miodu to możesz włożyć do ula paski .
Osobiście nigdy nie liczyłem u siebie pszczół o tej porze, zawsze robię to na jesień po zaizolowaniu matek
Pozdrawiam

Beeman

Postautor: Beeman » 09 lip 2018, 06:14

Witam Sergio. Co pare dni posyp je cukrem pudrem. 1/2 szklanki na korpus, miedzy uliczki. Po godzinie sprawdz co na dennicy. Powodzenia

DżejEs
Kontaktowanie:

Postautor: DżejEs » 09 lip 2018, 07:31

Piotr67 pisze:Osobiście nigdy nie liczyłem u siebie pszczół o tej porze, zawsze robię to na jesień po zaizolowaniu matek

Jesienią może by jeszcze trudniej je policzyć... ;)

A poważnie - raz na miesiąc polewam po uliczkach rosyjskim specyfikiem, o którym mówił kol. Krzysztof Janik na YT. Wrotycz, piołun, papryka chili, kwasek cytrynowy, cukier. Od siebie dodałem śladową ilość tymolu (dla zapachu). Działa jak nie wiem co.
W tym roku po polewaniu spadły mi w jednym ulu 3 sztuki. W innych czysto. Ale w roku ubiegłym liczyłem warrozę na tysiące - spadała nie tylko bezpośrednio po polaniu, ale mniej więcej w przeciągu tygodnia - codziennie.

Wróć do „Szybkie pytanie-szybka odpowiedź”