Sezon 2018

konsaty

Re: Sezon 2018

Postautor: konsaty » 10 sie 2018, 10:19

Przed tymi filmikami złotowłosy był juz bogiem dla dwudziestokilkulatków licho z tym ,że Ci dwudziestokilkulatkowie mają po 10 rodzin i pszczoły od czasu do czasu po zimie ,ale bóg jest jeden i nic tego nie zmieni . 100kg to norma bo by już Cię chcieli pobić ,a teraz będzie prawie 200 kg to nawet nie ma co z sekciarzami teraz wchodzić w dysputę bo mogą zaj...że powiesz im 30 kg z ula.

michal79

Postautor: michal79 » 10 sie 2018, 11:26

Piękne zbiory i piękny buckfast!

Ja w tym roku zacząłem. Urwałem moim dwóm tegorocznym odkładom ze dwa gryzy plastra z miodem, kulkę wosku, z gram propolisu (likwidowałem dziką zabudowę). Pozyskałem też ok. 0,63 mg jadu podczas jednego przeglądu - ale ten szybko się rozszedł pod skórą.

Pozdrawiam!

Nobikarina

Postautor: Nobikarina » 11 sie 2018, 10:44

konsaty pisze:Przed tymi filmikami złotowłosy był juz bogiem dla dwudziestokilkulatków licho z tym ,że Ci dwudziestokilkulatkowie mają po 10 rodzin i pszczoły od czasu do czasu po zimie ,ale bóg jest jeden i nic tego nie zmieni . 100kg to norma bo by już Cię chcieli pobić ,a teraz będzie prawie 200 kg to nawet nie ma co z sekciarzami teraz wchodzić w dysputę bo mogą zaj...że powiesz im 30 kg z ula.

Nie nauczono Cię ani szacunku dla ludzi,ani dla Boga.Moj synek (wiek przedszkolny)wie że Bóg pisze się z dużej litery"B"
Pozdrawiam serdecznie, życzę powodzenia.
Norbert
Dziwny jest ten świat, gdzie jeszcze wciąż mieści się wiele zła. I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek ...
Czesław Niemen

tikcop1

Postautor: tikcop1 » 11 sie 2018, 14:21

Nobi

Wywieźć ul na 1,500 ha facelii albo zostawić u siebie pod płotem różnica będzie. To jest ta prawdziwa tajemnica a nie matka czy ul taka śmaka. No po prawdzie są ule skracające czas obsługi i wydłużające.

Na co się wdajesz w dysputy z trollem? I argumenty mniejszego kalibru bym radził. Poza tym do końca to nie wiadomo w jakim znaczeniu on użył rzeczownika. I nie chcę wiedzieć. Pan Leszek jest bardzo życzliwą osobą. A prztyczki osobiste są źle odbierane przez widownię więc naśladowcy marnemu poprzedniego trolla o wielu odsłonach nie wróżę tu przyszłości. Gość nie ma polotu to jedzie ad personam.

Nobikarina

Postautor: Nobikarina » 11 sie 2018, 20:53

tikcop1 pisze:Nobi

Wywieźć ul na 1,500 ha facelii albo zostawić u siebie pod płotem różnica będzie. To jest ta prawdziwa tajemnica a nie matka czy ul taka śmaka. No po prawdzie są ule skracające czas obsługi i wydłużające.

Na co się wdajesz w dysputy z trollem? I argumenty mniejszego kalibru bym radził. Poza tym do końca to nie wiadomo w jakim znaczeniu on użył rzeczownika. I nie chcę wiedzieć. Pan Leszek jest bardzo życzliwą osobą. A prztyczki osobiste są źle odbierane przez widownię więc naśladowcy marnemu poprzedniego trolla o wielu odsłonach nie wróżę tu przyszłości. Gość nie ma polotu to jedzie ad personam.

Mistrzu mój i Przyjacielu masz całkowitą rację.Z założenia tu na forum Miodka o pszczolach prawić nam powinność,a nie obrażać się nawzajem.Co komu złego uczyniłem publicznie przeprosić pragnę i o wybaczenie proszę.
Niech nam Miodkowe forum nasze służy ku rozwijaniu naszej pasji i zamiłowania tak zacnego jakim są pszczoly.

Pozdrawiam Wszystkich Niewolników pszczół.
zniewolony Norbert.
Dziwny jest ten świat, gdzie jeszcze wciąż mieści się wiele zła. I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek ...
Czesław Niemen

manio:)

Postautor: manio:) » 11 sie 2018, 22:49

Pięknie Norbert napisałeś, piękną polszczyzną i możesz dać to do przeczytania synkowi . Niech się uczy jak się pisze na forach . Jestem pod wrażeniem. Troll tego nie doceni , ale w końcu od czego jest troll?
pozdrawiam
manio Seemann

konsaty

Postautor: konsaty » 11 sie 2018, 23:58

Na klęczkach do Harnasia ....jest jeszcze szansa .

konsaty

Postautor: konsaty » 12 sie 2018, 00:51

MARBERT pisze:https://www.youtube.com/watch?v=NRwmhMSw11Y

Ale propaganda.

Podobną stosuje Pan Wojciech P na forum polanki.

Szacunku do siebie i kolegów bym życzył.

Bo to jest żenujące .

:::):::)

Nobikarina

Postautor: Nobikarina » 12 sie 2018, 06:05

manio:) pisze:Pięknie Norbert napisałeś, piękną polszczyzną i możesz dać to do przeczytania synkowi . Niech się uczy jak się pisze na forach . Jestem pod wrażeniem. Troll tego nie doceni , ale w końcu od czego jest troll?
pozdrawiam
manio Seemann

Dzięki!
Pozdrawiam Manio Seemana na zasłużonym urlopie.
Szczur lądowy Norbert.
Czesław Niemen

Nobikarina

Postautor: Nobikarina » 14 sie 2018, 20:49

Mniej więcej rok temu zaczynałem przygodę z pszczolami,przezimowałem trzy odklady, zebrałem w tym roku miodu dla rodziny i przyjaciół i powiększyłem pasiekę do kilkunastu pni(bez kupna odkładów).
Wiem że jeszcze trzeba pszczółki przygotować do zimy,walka z warrozy itd.Ale nie mogę wraz z mijającym sezonem nie zwrócić się do Wszystkich wspaniałych Kolegów z forum Miodka i serdecznie podziękować za całoroczną pomoc w edukacji pszczelarskiej.W każdej potrzebie,na każde pytanie zawsze gotowi pomagać, nie żałowałowaliscie czasu, który można było spędzić w inny sposób np.z rodziną, dziewczyną itd.
SERDECZNE DZIĘKI WSZYSTKIM!!!
Szczególne podziękowania również dla Kolegi "Manio:)"za niesamowite zaangażowanie na forum Miodka, także za dziesiątki godzin spędzonych na pisaniu odpowiedzi na moje pytania na "PW"

Powodzenia w następnym sezonie!!!
Pozdrawiam Norbert.
Czesław Niemen

marcinbzyk

Postautor: marcinbzyk » 14 sie 2018, 20:59

Nie ma za co to wszystko z miłości do bzykania. Sezon taki se średni.
Nawloc daje na całego.

Piotr67

Postautor: Piotr67 » 14 sie 2018, 21:34

marcinbzyk pisze: Sezon taki se średni.
Nawloc daje na całego.

Witam
Nie można jeszcze tego sezonu oceniać całkowicie, jeszcze się nie zakończył , tak wiem niektórzy koledzy już są po sezonie , ale nie wszyscy ja zaliczam się do tych drugich :) . Gdybym nawet teraz już zakończył ( przed nawłocią ) to też nie miał bym prawa narzekać.
Kolega mi znalazł fajną miejscówkę na lipe , sąsiad posiał grykę, ja facelie i jakoś się kręciło :)
Pozdrawiam

marcinbzyk

Postautor: marcinbzyk » 15 sie 2018, 08:13

Nawet jak będzie 10kg to i tak sezon nie najlepszy.
Malina słabo
Akacja słabo
Lipa słabo gtyka tak se.

Awatar użytkownika
endriu11111111

Postautor: endriu11111111 » 15 sie 2018, 09:55

marcinbzyk pisze:Nawet jak będzie 10kg to i tak sezon nie najlepszy.
Malina słabo
Akacja słabo
Lipa słabo gtyka tak se.

U mnie zaliczyłem rekord życiowy litrów z ula na akacji. Akacja dała w tym roku bardzo obficie, ale też i zmieniłem taktykę i są efekty (choć da się jeszcze więcej bo rodziny na spokojnie mogły być jeszcze silniejsze). Zobaczymy jak będzie z nawłocią.

janusz.szalaj

Postautor: janusz.szalaj » 15 sie 2018, 10:10

Nobikarina pisze:Mniej więcej rok temu zaczynałem przygodę z pszczolami,przezimowałem trzy odklady, zebrałem w tym roku miodu dla rodziny i przyjaciół i powiększyłem pasiekę do kilkunastu pni(bez kupna odkładów).

Te kilkanaście pni zrobiłeś z tych trzech odkładów ? Jeśli tak to Ja idę do Ciebie po nauke .
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam na mój kanał pszczelarski - https://www.youtube.com/channel/UCmXmgI ... x2bCKkeafw
Zapraszam na blog https://pasiekaretro.wordpress.com/

Nobikarina

Postautor: Nobikarina » 15 sie 2018, 16:13

Panie Januszu jest Pan mistrzem nie żałującym czasu na naukę młodych adeptów sztuki pszczelarzenia, świadczy o tym choćby aktywności na forum Miodka.Gdzie mi tam do Pana wiedzy.
Odklady robiłem już od końca kwietnia i tak co dwa tygodnie, później już z odkładów,odkłady itd.

Dzięki za wszelką pomoc!!!
Pozdrawiam Norbert.
Czesław Niemen

janusz.szalaj

Postautor: janusz.szalaj » 15 sie 2018, 20:40

To w jakiej sile te pnie (rodziny) są .To że są to możliwe ,tylko jakie .
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam na mój kanał pszczelarski - https://www.youtube.com/channel/UCmXmgI ... x2bCKkeafw
Zapraszam na blog https://pasiekaretro.wordpress.com/

Piotr67

Postautor: Piotr67 » 16 sie 2018, 07:34

Witam
W połowie maja jedną rodzinę rozparcelowałem i zrobiłem z niej 6 odkładów , 5 z nich musiało sobie same wyhodować matkę i odbudować węże nie były zasilane , na chwile obecną można powiedzieć że są to pełnowartościowe rodzinki , oczywiście były podkarmiane itd. . Mam nadzieje że coś z nawłoci im skubnę.
Jak kol. zrobił by tak jak ja to miałby 18 rodzinek ( 3 x 6 = 18 ) to już jest kilkanaście , tak że jest to możliwe co kol. wyżej opisuje :) , jak poddawał matki UN. to mógł osiągnąć jeszcze lepszy wynik :) , i rodzinki nie muszą być słabe :)
Pozdrawiam

Nobikarina

Postautor: Nobikarina » 16 sie 2018, 14:20

janusz.szalaj pisze:To w jakiej sile te pnie (rodziny) są .To że są to możliwe ,tylko jakie .

Te pierwsze odkłady są na trzech korpusach ostrowskiej, ostatnie co robiłem na dziesięciu ramkach.Jeszcze mają kilka dni,a jakby co zawsze można połączyć.
Pozdrawiam Norbert.
Czesław Niemen

tikcop1

Postautor: tikcop1 » 17 sie 2018, 05:19

Byłbym wielce zobowiązany móc obejrzeć te odkłady na youtube.

Wróć do „Pożytki”