nowy hodowca buckfasta

MARBERT

nowy hodowca buckfasta

Postautor: MARBERT » 05 wrz 2018, 14:54

polbart
Kontaktowanie:

Re: nowy hodowca buckfasta

Postautor: polbart » 02 paź 2018, 02:08

Ni ma odzewu, nikt nie zna Pawła i Jego matek na tym Forum ?
Robert, czy ty sądzisz, że wszyscy wiedzą w jakimś tam stopniu to co Ty?

Pozdrawiam,
Leszek

MARBERT

Postautor: MARBERT » 06 paź 2018, 18:04

Leszku nie wiem co inni wiedzą.
Mniemam iż do tak zaszczytnego grona hodowców coś trzeba sobą reprezentować. Rekomendacja, znajomość w branży, wiedza.
Nie mój klimat.
KB w mych warunkach to katastrofa. Choć klimat się mocno zmienia to ja muszę mieć buckfasty z gór lub ze wschodu.

konsaty

Postautor: konsaty » 06 paź 2018, 23:48

MARBERT pisze:Leszku nie wiem co inni wiedzą.
Mniemam iż do tak zaszczytnego grona hodowców coś trzeba sobą reprezentować. Rekomendacja, znajomość w branży, wiedza.
Nie mój klimat.
KB w mych warunkach to katastrofa. Choć klimat się mocno zmienia to ja muszę mieć buckfasty z gór lub ze wschodu.

Krzyżówka lokalnej pszczoły jak już ,którą prowadzisz przez kilka sezonów i która sie nie wypszczela za często i ma miód lub w kiepskie sezony potrafi utrzymac chociaż siłę i wigor plus łączenie 1/3 stanu pasieki i odbudowa stanu do końca maja ...nic wiecej nie potrzebujesz ,żadnego super buchwasta,a tym bardziej KB :D Toz to ledwo co zipiało w ulach.

MARBERT

Postautor: MARBERT » 07 paź 2018, 09:45

Jaka miejscowa pszczoła? Gdzie ona?
Po dobrych matkach robię odkłady. Część tych odkładów przewyższa oryginały.Część nie.Same, sobie matki wychowują.I kwas mlekowy.

Dobry hodowca to tylko plusy dla pszczelarzy.
KB wymieniłem tak dla obrazu że ta pszczoła w mych warunkach się nie nadaje.Ale wiele innych też się nie nadaje. W mojej gospodarce.
Część matek zawsze daję tacie i często je chwali ale prowadzi pszczoły zupełnie inaczej.

Wróć do „Rasy i linie”