Winiarstwo i miodosytnictwo

Awatar użytkownika
piotrek77251

Winiarstwo i miodosytnictwo

Postautor: piotrek77251 » 14 lut 2014, 20:52

Witam, zajmuje się może ktoś robieniem trunków jak wina czy miody pitne?
Ja od 1,5 roku jestem uzależnionym winiarzem uzależnionym nie tak od picia wina jak od samego jego robienia, kolejnym celem w dalszej przyszłości będą właśnie miody pitne, na początek jakiś prosty trójniak lub czwórniak później z biegiem czasu i zbieraniem doświadczenie dwójniaki i trójniaki będą :)
W roku 2013 miałem w planach nastawienie magicznej liczby 200L wszelakiego rodzaju wina, niestety plan nie został do końca wykonany ale i tak udało mi się zrobić ok 150-170L. Zabrakło szkła i surowców niestety :/
Sprawcie pszczoły cud, żeby przelał miód :)
Nie znam się to się wypowiem :)

tomekmiodek

Re: Winiarstwo i miodosytnictwo

Postautor: tomekmiodek » 20 lut 2014, 14:50

Ja swoje zrobiłem z miodu wrzosowego/wiosennego i soku aronii. Stoi przy łóżku i bulgoce - już drugi miesiąc. Jak zwolni to przeleje je, zabiorę osad i wstawię do piwnicy. A na razie to trzymam w ulu przy łóżko - zdjęcia.
Załączniki
IMG_1181.JPG
IMG_1181.JPG (91.63 KiB) Przejrzano 4909 razy
IMG_1182.JPG
IMG_1182.JPG (52.84 KiB) Przejrzano 4909 razy
IMG_1183.JPG
IMG_1183.JPG (80.2 KiB) Przejrzano 4909 razy

Awatar użytkownika
piotrek77251

Postautor: piotrek77251 » 22 lut 2014, 00:03

Panie Tomku bardzo fajnie niech sb pracuje miód pitny musi długo dojrzewać zależy też jak mocno jest rozcieńczony. Co to jest jakiś dwójniak trójniak?
Sok z aronii wyciskany na zimno owoce były wymrażane czy nie? Jeśli sok był ciśnięty ze świeżych owoców to powinien mieć sporo tanin, ale to jest wg. mnie bardzo fajna cecha w winach i miodach szczególnie wytrawnych, nadaje im swoistego charakteru, tej grębkości coś pięknego.
Na jednym z Pana filmików w tle zauważyłem fajną ziemiankę takie piwniczki aż się proszą aby w nich robić i leżakować trunki własnej produkcji powstaje tam ciekawy mikroklimat.
Co jeszcze tak jak teraz ten balonik zakryty korpusami zabezpiecza go ładnie przed jakimś mechanicznym uszkodzeniem gdyby coś nie daj boże spadło na balon, ale tez chroni przed nadmiarem światła a wino nie lubi właśnie światła stąd też do samego wina czy miodu pitnego powinno się stosować jak najciemniejszych butelek, czyli szkło białe odpada, najlepsze jest szkło zielone które ma w sobie cząsteczki żelaza powodujące właśnie to zabarwienie butelki w takich butelkach wino przechowuje się lepiej bo niema dostępu światła.
Sprawcie pszczoły cud, żeby przelał miód :)
Nie znam się to się wypowiem :)

alutka

Postautor: alutka » 19 kwie 2018, 08:53

U nas w zależności czy wiśnia zaowocowała obficie, robimy wino albo wiśnióweczkę :D
Pozdrawiam

Nobikarina

Postautor: Nobikarina » 13 maja 2018, 20:10

Ja robię wino przeważnie z czarnej porzeczki i winogron, całość wypijają koledzy z pracy.Od kiedy u rodził się mój synek robię więcej soków.Strach pomyśleć co będzie w tym roku,drzewa,krzaki uginają się od owoców.Pierwsze czereśnie już czerwone.
Pozdrawiam
nobikarina.
Dziwny jest ten świat, gdzie jeszcze wciąż mieści się wiele zła. I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek ...
Czesław Niemen

Nobikarina

Postautor: Nobikarina » 17 maja 2018, 17:53

A gdzie są szpaki? Zaczynają dojrzewać czereśnie,a nie widać szpaków.Czyzby to była cisza przed burzą?Jak wygląda u Was sytuacja?
Pozdrawiam
nobikarina.
Dziwny jest ten świat, gdzie jeszcze wciąż mieści się wiele zła. I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek ...
Czesław Niemen

Awatar użytkownika
Michał Nowak

Postautor: Michał Nowak » 18 maja 2018, 11:56

U mnie.
Miśkowa Pasieka

Nobikarina

Postautor: Nobikarina » 18 maja 2018, 19:33

U mnie sytuacja anormalna,widziano na mojej ulicy jednego szpaka, pewno zwiadowca.Moze boją się kota co to się wokół kręci.
Pozdrawiam
nobikarina.
Czesław Niemen

Nobikarina

Postautor: Nobikarina » 13 wrz 2018, 12:47

W tym roku owoce do wyrobu win rewelacyjnie.Natura dała tyle słońca i odpowiedni okres wegetacji, że soki z owoców słodkie bez cukru.U mnie wino porzeczkowe i porzeczka z wiśnią już zlane do butelek,teraz czas na winogrona.
Pozdrawiam Norbert.
Czesław Niemen

Wróć do „Hobby”